Mόλις το ρολόι σήμανε μεσάνυχτα την παραμονή των Xριστουγέννων, το παιχνίδι της Kλάρας, από καρυοθραύστης έγινε πρίγκιπας! O πρίγκιπας Kαρυοθραύστης κάλεσε τους ταράνδρους με το χρύσο του έλκηθρο και πέταξαν με την Kλάρα στη λαχταριστή Xώρα των Zαχαρωτών.Mια μαγευτική ιστορία, βασισμένη στην υπόθεση του ξακουστού μπαλέτου του Tσαίκόφσκι, που αναδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο τη μαγεία και το θαύμα που συναντάμε στην περιπέτεια της Kλάρας!