Ο ΠΑΝΙ ΝΤΕ ΒΛΑΞ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΤΗΣ ΜΑΝΤΕΙΑΣ Το χωριό ΠΟΥΘΕΝΙΤΣΑ βρίσκεται στο "πουθενά".Έτσι είχαν αποφασίσει οι κάτοικοί του γιατί ήθελαν την ηρεμία τους.Ώσπου την ησυχία τους ταράζει η άφιξη του κόμη Πανί ντε Βλαξ και το προσωπικού του μέντιουμ, της μαντάμ Λαΐς.Θα καταφέρει άραγε ο παπα-Χρήστος με τη βοήθεια του Σοφοκλή να σώσουν το χωριό από τα καταχθόνια σχέδια του μέντιουμ;Ποιος είναι ο μυστηριώδης ρόλος της Θείτσας της Αγελαδίτσας;Δράση, χιούμορ και πολλές ανατροπές...Χαμός στο βιβλίο!