Baked powder για λαμπερό αποτέλεσμα με micronized χρωστικές και πολύτιμα μεταλλικά εκχυλίσματα που βοηθούν στη λείανση και προσδίδουν λάμψη στο δέρμα. Η φόρμουλα είναι εμπλουτισμένη με βιταμίνη Ε και έλαιο argan με θρεπτικές και προστατευτικές ιδιότητες .
Όταν εφαρμόζεται, το χρώμα γλιστρά και αναμιγνύεται πολύ εύκολα. Η υφή είναι μεταξένια και εξαιρετικά λεπτή στην αφή. Η baked σύσταση αναδεικνύει την καθαρή ουσία του χρώματος, διασφαλίζοντας την ομοιόμορφη κάλυψη.
Το προϊόν, διατίθεται σε μία εκλεπτυσμένη συσκευασία με μεταλλικό τελείωμα με το χαραγμένο λογότυπο KK. Η συσκευασία έχει μαγνητικό κλείσιμο και έναν εσωτερικό καθρέπτη.
Δερματολογικά ελεγμένο.
Μη φαγεσωρογόνο.
Η επιδερμίδα μετά την εφαρμογή δείχνει πιο φρέσκια και λαμπερή, ιδανική πούδρα για να αναδειχθεί το μακιγιάζ με ένα φυσικό και φωτεινό χρώμα.
INGREDIENTS
Mica, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Magnesium Aluminum Silicate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Smithsonite Extract, Tourmaline, Argania Spinosa Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Malachite Extract, Rhodochrosite Extract, Phenoxyethanol, Sorbic Acid. +/- (May Contain): Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ci 77491 - Ci 77492 - Ci 77499 (Iron Oxides), Ci 77163 (Bismuth Oxychloride).