Πω! Πω! Τι γίνεται σήμερα στην κοινότητα Γαλήνης! Γέλια, χαμόγελα, συΖητήσεις...Θέμα της ημερήσιας διάταξης η ίδρυση Αθλητικού Σωματείου.Όλα τα ζωάκια - μέλη της κοινότητας αδημονούν να επιλέξουν το άθλημα με το οποίο θ' ασχοληθούν. Μεταξύ αυτών κι η Αλεπού, φιλόδοξη κι απείθαρχη αγωνιά και προετοιμάζεται...Η φιλοδοξία, όμως, απαιτεί κόπο, επιμονή, υπομονή και συνεχή προσπάθεια.Τι λέτε; Η Αλεπού μας θα τα καταφέρει;